Rozejrzę się Strona główna

Kontakt

 

Ważne wydarzenia

Zaktualizowano 23 kwietnia 2018 roku

 


23 kwietnia 2018

Fotorelacja z IX Memoriału Wojciecha Kabzy

IX Memoriał Wojciecha Kabzy

29 marzec2018
Wielkanoc najważniejsze święto w kalendarzu chrześcijańskim.
Na stole święcone, a obok baranek,
koszyczek pełny barwnych pisanek
i tak znamienne w polskim krajobrazie
w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile.
Barwami stroją uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
gdy wielkanocne na stole śniadanie
.

Uroczystość świąt Zmartwychwstania Pańskiego, określanych jako Święta Wielkanocne, odznaczają się wśród wiernych szczególną radością, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.
To właśnie dlatego 28 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z obchodami Świąt Wielkanocnych. Na tę okazję uczniowie wraz z opiekunami przygotowali bogaty program artystyczny. Młodzież przybliżyła nam zwyczaje i obrzędy wielkanocne, Dziewczęta z klasy IV TŻ, Nina Błaszczyk i Dominika Opieczyńska pięknie śpiewały tworząc w ten sposób chwilę do zadumy i refleksji. Pięknie przystrojony stół symbolizował ten nadchodzący radosny czas.
Po części artystycznej nastąpiły życzenia i dzielenie się tradycyjnym jajkiem całej społeczności szkolnej.
Uroczystość prowadzili:
Szymon Wyrwas, Piotr Rabski, Weronika Tokarczyk, Patrycja Florczak, Jarosław Witczak, Michał Jędryka, Marta Rudzka.Uroczystości stały się okazją do pochwalenia się osiągnięciami naszych uczniów. Na Powiatowych Zawodach Strzeleckich w Ostrowie nasi uczniowie zdobyli II miejsce przegrywając jedynie z uczniami ZSMT w Ostrowie.

Oto nasi zwycięzcy: Adam Dusza, Kamil Przychodniak, Dawid Wiewórowski


21 marzec 2018
W dniu dzisiejszym uczennice Zespołu Szkół Rolniczych im W. Grabskiego w Sędziejowicach brały udział w sesji popularnonaukowej w stulecie odzyskania niepodległości w Zabrzu.
Sesja rozpoczyna cykl wydarzeń związanych z uczczeniem tej rocznicy przez uczniów naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentował:
- Julia Cłapa, uczennica klasy drugiej.
- Dominika Rydz, uczennica klasy pierwszej
- Narta Łączna, uczennica klasy pierwszej
W roli prelegenta wystąpiła również Pani prof. Ewelina Policińska


23 styczeń 2018

Studniówka roku 2018 już za nami...

20 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się studniówka klas: IV Technikum Rolniczego i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Impreza jak co roku została przygotowana przez maturzystów z wychowawcą i rodziców.
Studniówka tradycyjnie rozpoczęła się od poloneza..
Na uroczystości byli obecni przedstawiciele władz powiatowych ( wicestarosta Powiatu Łaskiego – Pan Marek Krawczyk) i gminnych (wójt Gminy Sędziejowice – Pan Jerzy Kotarski) oraz właściciele gospodarstw rolnych współpracujących ze szkołą ( Państwo Anna i Hubert Patuszyńscy i Państwo Karolina i Daniel Grzegorczykowie)
Oficjalną część studniówki poprowadzili uczniowie klas maturalnych: Nina Błaszczyk i Filip Krawczyk. Głos zabrali m.in. przedstawiciele władz, dyrektor szkoły - Pan Paweł Kałuda, przedstawicielka rady rodziców - Pani Urszula Kucharska oraz sami maturzyści.
Drugą część imprezy, jak co roku, rozpoczął walczyk. Maturzyści tradycyjnie tańczyli go z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.
Po walczyku podano obiad, a potem była już zabawa do samego rana.
Maturzystów i gości bawił DJ Muzyka i atmosfera studniówki przypadła do gustu zarówno młodzieży, jak i pokoleniu nieco starszemu.
A teraz pozostaje życzyć maturzystom przyjemnej i owocnej nauki do matury.

tekst: Lidia Jędraszek-Hachulska
zdjęcia: motion media

23 grudzień 2017

                     „Pójdźmy wszyscy do stajenki” - czyli wigilia w naszej szkole.
W tym roku wigilia w naszej szkole odbyła się 22 grudnia 2017 – w ostatnim dniu nauki przed oczekiwaną przerwą świąteczną.
Głównym elementem tegorocznego programu wigilijnego była uwspółcześniona inscenizacja wydarzeń związanych z Narodzeniem Pańskim.
Przygotowali ją uczniowie kl. I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych (Sandra Ługowska, Weronika Tokarczyk, Marta Rudzka, Sylwia Kazimierczak, Marta Łączna, Dominka Rydz, Dorota Przybylak, Jakub Katura, Sandra Rubajczyk,) oraz kl. I i II Technikum Rolniczego (Adam Łudczak Szymon Wyrwas, Arkadiusz Stępień, Piotr Rabski, Konrad Płóciennik, Jarosław Witczak) pod kierunkiem Pani profesor Lidii Hachulskiej-Jędraszek i Pani profesor Patrycji Pietrasik.
Wspaniałą dekorację do świątecznego programu artystycznego przygotowała Pani profesro Agnieszka Zimny. Swoje talenty wokalne zaprezentowały uczennice klasy IV Technikum Żywienia – Patrycja Florczak i Dominika Opieczyńska. Patrycja i Dominika zaśpiewały tradycyjne polskie kolędy, kolędę „Bóg się rodzi” po rosyjsku oraz nastrojowy utwór „Maleńka miłość”.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku społeczność Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach życzy wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu i wszelkiej pomyślności.

24 listopad 2017

17 listopada 2017r w ramach II Powiatowego Przeglądu Talentów Młodzieży w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie odbył się Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod patronatem Starosty Powiaty Łaskiego oraz 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV TŻiUG. Nina Błaszczyk z piosenką "Kolęda Warszawska" zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a Dominika Opieczyńska zdobyła wyróżnienie. Laureatki zostały uhonorowane magrodami.


19 wrzesień 2017
Ogłoszenie
W roku szkolnym 2017/2018 prosimy uczniów o zgłaszanie własnych pomysłów do realizacji swoich zainteresowań w celu zorganizowania zajęć pozalekcyjnych. Zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 31.10.2017 r.

01 września 2017


Reklama


opracowania, ściągi, omówienia, streszczenia oraz darmowy dostęp do słowników

Reklama


lektury z omówieniem, testy, arkusze egzaminacyjne, 
internetowa księgarnia Wydawnictwa GREG

ReklamaAlma to firma z tradycjami bowiem istnieje od 1992 roku. Od samego początku, trzon firmy stanowiła produkcja i sprzedaż słodyczy.
strzałka do góry